Her işin bir ustası var. Normal bir web tasarımı ile profesyonel web tasarımı arasında ne fark vardır. İkisi de web tasarımı sonuçta. Web sitem var mı? var demek için bu kelimeler hiçbir anlam ifade etmez. Yalnız; her kurumun bir kıyafeti vardır. Bir kurum yırtık ve eski bir pantolon ile gezerken diğeri takım elbise giyiyor ise kurumlar arası en azından kurumsallık ve prestij yönünden bir fark vardır anlamına geliyor olmaz mı ? 

İlk önce kurumunuzun kurumsal kimliğine birebir uyumlu bir grafik tasarımı ile proje oluşturulmalıdır. Son derece estetik ve günümüz standartlarına uygun olmakla birlikte, tüm tarayıcılar ile birebir uyumluluk çok önemlidir. Projenin büyüklüğü ile orantılı olarak bunu uygulamak son derece ince bir çalışma ile olur. Görünen teknik hataların yanında bir çok gizli ayrıntıda mevcuttur. Örneğin proje Türkçe dilinde iken Türkçe butonun olması kadar yanlış bir davranış olmaz. Benim yaptığım sitelerde yok mu? tabiki var. Neden mi sorusunu sormadan önce '' Müşteri her zaman haklıdır '' kaidesi ile oluşan yanlışlardır. Sanıyorum daha fazla ayrıntıya girmeye gerek yok. Aynı özellikte dil seçim sayfasının oluşturulması konusunuda örnek olarak verebilirim. En çok yapılan hataların başında yer alan bu özellik aslında bilgisayarın diline bakarak açılması gereken bir dil modülünün olması gerekmektedir. Yine aynı özellikte bir konunun ince ayrıntısıda şudur; İngiliz bayrağının siteye konulmasıdır. İngilizceyi sadece ingilizler kullanmıyor ki! neden Amerika Birleşik Devletlerinin bayrağı konulmuyor ki ? Gibi bir çok örnek ve eleştiri getirilebilir. 

Yukarıdaki örneklerde olduğu gibi bir takım dünya standartlarını bilmek gerekmektedir. Bu tarz ince ayrıntılar ise profesyonel çalışma arkadaşları ile oluşturulur. Dünya standartlarını takip etmek en iyiyi her zaman yakalamak için yapılması gereken en önemli Ar-Ge dir. 

Profesyonel web tasarımı demek aynı zamanda hizmet ve ürünlerinizin mükemmel sunulması yolundaki en öneli unsurdur. Birçok müşteri kurumunuz hakkındaki bilgiye web tasarımınıza bakarak ulaşır. Kurumunuz hakkında ön bilgi ve genel bir izlenim elde eder. Hiçbir kurumsal şirket müşterilerine kötü bir izlenim vermek istemez. Bu unsurları düşündüğümüz zaman ne kadar önemli olduğunu anlatmış olduğuma inanıyorum.

Mobil +90 (546) 246 66 61
Ofis +90 (212) 909 3 123
Aranabilir Çalışma Saatlarim
Tüm Günler : 10:00 ~ 22:00